Új Magyarország Vidékfejlesztési Program EU Home

Falusi szálláshely kezdi meg működését Bócsán

Rövid link: http://dunamellekleader.hu/hun/s_!news/i__2/i__289 | Feltöltés időpontja: 2015. július 3. 13:23
Bócsai székhelyű vállalkozás, a Luca Ádám Kft. 2009. decemberben támogatási kérelmet nyújtott be a Dunamellék Leader Egyesülethez turisztikai tevékenységek ösztönzése jogcímre, mely keretében több, mint 36 millió forint támogatást nyert falusi szálláshely és kapcsolódó szolgáltatások kialakításra. A projekt a Dunamellék Leader Egyesület Helyi Vidékfejlesztési Stratégiájának megvalósítását szolgálta, a támogatást a LEADER HACS fejlesztési forrása terhére nyerte el az ügyfél.

A vállalkozás a pályázat benyújtásakor induló vállalkozás volt, mely szálláshely-szolgáltatási céllal lett megalapítva. A beruházást a támogatási határozat átvételét követően megkezdte az ügyfél, így az első kifizetési kérelmet már 2011. év végén benyújtották. A beruházás végül 2014-ben fejeződött be.
A projekt keretében Bócsa külterületén, Fischerbócsán alakítottak ki 4 napraforgós, 10 férőhelyes falusi szálláshelyet, egy már meglévő épület felújításával. A falusi vendégház mellett borkóstoló pince, közösségi tér, valamint játszótér is kialakításra került. A szálláshely-szolgáltatás agroturisztikai szolgáltatással, valamint kerékpáros, illetve borturizmussal kiegészítve komplex turisztikai szolgáltatást nyújt.
Az ügyfél nagyon örült a pályázati lehetőségnek, mely segítségével, 65%-os támogatással egy igényes, remélhetőleg a vendégek számára is vonzó, falusias hangulatú szálláshelyet tudtak megvalósítani. Elmondta, hogy a fejlesztéssel egy olyan szálláshely kialakítása volt a cél, mely szolgáltatások nyújtásával, komplex programokkal biztosítja az idelátogatók részére a szabadidő hasznos eltöltését. A cég turisztikai szolgáltatásnyújtásba való bekapcsolódása már régóta tervezett volt.

Bócsa jelentős turisztikai adottságokkal rendelkezik, amelyek egy része már jelenleg is sok turistát vonz, de számos még kihasználatlan erőforrással rendelkezik. A település természeti szépségét tükrözi, hogy a Kiskunsági Nemzeti Park legszebb részén helyezkedik el, annak a legváltozatosabb területe. Erre a természeti adottságra épül rá a falusi turizmus. A kistérség és a település természeti értékei mellett gazdag kulturális értékekkel és hagyományokkal büszkélkedhet. Ezen adottságokra építve a szálláshelyen tartozó vendégeknek többnapos, komplex programcsomagot tudnak biztosítani.

A fejlesztés hatására a településen új turisztikai szolgáltató jelent meg, komplex turisztikai programmal egybekötött szolgáltatás keretében. A fejlesztéssel hozzájárul a foglalkoztatás bővítéséhez, 2 fő részére vállalták új munkahelyek létrehozását.